תפקידו של שרת וירטואלי VPS

עולם אחסון האתרים הוא תחום גדול שמעסיק חברות ועובדים רבים. הצורך לאחסן כמות אדירה של אתרים ומידע, גורמת לביקוש תמידי לשרתי אחסון שיאפשרו אחסון של כלל המידע הנמצא באתר, וגישה אליו מכל מקום ברחבי העולם באמצעות רשת האינטרנט. שרת וירטואלי VPS הוא בעצם תוכנה אשר מאפשרת לקחת שרת אמיתי, ולחלק אותו למספר גדול של שרתים ווירטואליים אשר כל אחד יכול לאחסן אתר אחר, עם מערכת הפעלה שונה, אנטי וירוס שונה, בסיסי נתונים שונים וכדומה. כך החברה שמספקת את השירות יכולה באמצעות שרת פיזי אחד לספק שירות לכמה לקוחות יחד, לחסוך כסף לעצמה וללקוחות, ולאפשר עבודה יעילה יותר.

היתרונות של שימוש עם שרת וירטואלי VPS

היתרון הגדול של שימוש באמצעות שרת וירטואלי VPS הוא כמובן היכולת לחסוך בציוד פיזי וממילא בעלויות. האפשרות ששרת וירטואלי מעניקה לחברות אחסון האתרים לתת לכל לקוח שרת משלו באמצעות שרת פיזי אחד, חוסכת כסף רב וממילא מאפשרת להם להוזיל את מחיר חבילות האחסון עבור הלקוחות. העובדה שלמרות השימוש בשרת ווירטואלי אין שום פגיעה באחסון – לא ברמת האבטחה שלו, ולא במהירות העבודה, גורמת לכך שמדובר ללא ספק על פתרון משתלם במיוחד גם עבור הלקוחות.

קראו על שרת וירטואלי בענן >>>

יתרון נוסף בשימוש עם שרת וירטואלי – גמישות מרבית

העובדה שמדובר על שרת ווירטואלי גורמת לכך שישנה גמישות גדולה יותר מאשר בשרת רגיל. לדוגמא, אם קיבלתם נפח אחסון מסוים ותרצו להגדיל אותו, כל מה שצריך לעשות הוא לפקוד על התוכנה להקצות לכם עוד נפח אחסון, ובתוך רגע שטח האחסון שלכם גדל. המערכת גם מאפשרת לבצע העברה של השרת לסביבה אחרת בצורה נוחה וקלה עבור סיבות כמו גיבוי החומר באתר או עבודה מרחוק, וכן לצורך שכפול של האתר.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל