כתיבת עבודה לסטודנטים – האם זה חוקי

הדילמה האם אפשר לקנות עבודה אקדמאית מוכנה הינה שאלה אשר מעסיקה הרבה מאוד סטודנטים. אלו מתקשים לבצע את המטלה בכוחות עצמם, אם זה בגלל חוסר פנאי ואם זה בגלל שהם לא באמת יודעים איך וכיצד לגשת לבצע את הדבר. לעיתים הדבר נובע גם מעצלות כאשר הסטודנט לא מעוניין להתאמץ והוא מעדיף שלא לעבוד קשה. על כן הוא פונה אל חבר או לחילופין אל חברה מקצועי  ומזמין עבודה כתובה. האם זה הוגן? האם מותר לעשות את הדבר?

האם זה חוקי?

חשוב להבהיר כי סטודנט שמגיש עבודה אקדמאית אשר לא הוא כתב אותה, הרי שהוא עובר על כללי האתיקה וזוהי עבירה מנהלית אר עשויה להוביל לפסילה בקורס או אפילו לשלילה לזכות לתואר אפילו לאחר כמה שנים. עם זאת, חשוב לדעת כי קיים הבדל מהותי בין סטודנט אשר בוחר להגיש עבודה אותה הוא העתיק ולא הוא זה שכתב אותה לבין עבודה שהסטודנט רכש לצורך השימוש האישי שלו.

אז האם מותר לקנות עבודה לשימוש אישי?

חשוב לדעת כי קנייה של עבודה לצורך שימוש אישי הוא לא דבר בעייתי. הלקוח שהוא הסטודנט מזמין את התוכן המקצועי מהחברה והוא מקבל את ההזמנה המדויקת אותה הוא ביקש. החוק הפלילי אינו אוסר את הדבר. הו אוסר שימוש במסמכים מזויפים, הוא אוסר לעשות שימוש בצ'ק מזויף או בתעודת זהות מזויפת, רישיון נהיגה מזויף וכן הלאה.

למעשה קניית עבודה היא כמו רכישה של ספר או קנייה של חומר מספרייה והסטודנט הוא זה שיכול להחליט מה לעשות עם החומר שהוא קנה.

סטודנט שרוצה לעשות מעשה לא חוקי לא יטרח לשלם אלפי שקלים הוא כבר ימצא דרך זולה יותר להעתיק. מכאן שקניית עבודה בהחלט עשויה להיחשב כחוקית.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל