שלבים בגיוס עובדים – דע בפני מה אתה עומד

קל ונוח לנהל את העסק כאשר כל משרה מאוישת בעובד יעיל שאתם מרוצים ממנו. מורכב לנהל את העסק בשלבים בהם אתם תרים אחר עובדים, ומוצאים את עצמכם עסוקים יותר מידי בחיפושים אחריהם. אכן, מדובר על שלב מורכב וממתמשך למדי שעלול להשפיע לא לטובה על מנהל העסק ואף על העסק כולו. במאמר הבא תוכלו לקרוא על השלבים בגיוס העובדים ועל התהליך בכללותו.

שלב ראשון – פרסום מודעה

השלב ההתחלתי הוא השלב בו אתם מפרסמים באתר אולג'ובס דרושים מודעה טובה. שימו לב שכבר בשלב זה אתם צריכים לקבל כמה וכמה החלטות חשובות. החלטה ראשונה היא מה לכתוב במודעה. כלומר, מה בדיוק אתם מחפשים? מהן הדרישות שלכם מהעובד? איזה סוג בן אדם הוא אמור להיות? לאחר שאתם ברורים ויודעים אתם מתקדמים הלאה. כיצד מנסחים מודעה אפקטיבית? היכן נכון לפרסם אותה כדי שהיא תפנה אליכם פונים איכותיים שאכן מתאימים למשרה?

שלב שני – קבלת קורות החיים

לאחר שפרסמתם את המודעה אתם עתידים לקבל לידיכם קבצי  קורות חיים של מועמדים שונים אשר רואים את עצמם מתאימים לתפקיד, ורוצים להציע את עצמם למשרה שפרסמתם. אין ספק שזה שלב מתיש בו עליכם לעיין במסמכים לרוב, למיין ולסמן. ואחר כך להחליט אילו מבין הפונים נראים לכם מתאימים לתפקיד.

שלב שלישי – ראיונות

כעת יש בידכם מועמדים רבים שעליכם לבחון את מידת ההתאמה שלהם לתפקיד. כיצד תבדקו זאת? באמצעות ראיונות. שלב נוסף בו אתם משקיעים זמן בשיחה מול עובדים פוטנציאליים שלכם. במהלך הריאיון יש לכם את היכולת לבחן את המוטיבציה ואת ההתאמה. את החריצות ואת התמורה שמסתבר שהעובד ייתן לכם תמורת המשכורת שתשלמו לו.

שלב רביעי – החלטה

הנה הגעתם לשלב האחרון. השלב בו עליכם להחליט מיהו העובד שיתקבל לשורות העסק שלכם. מבין כל המרואיינים אתם בוחרים את זה שהצליח ליצור את הרושם הנכון. את העובד שנראה כי יש לו את הכישורים המתאימים, את היכולות ההולמים ואת התכונות הנדרשות כדי לקבל את המשרה הפנויה שלכם, ולמלא את התפקיד בהצלחה מרובה.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל