מה יותר מתאים לעסק שלך: קידום אורגני או ממומן?

כל בעל עסק וכל בעל חברה שמעוניינים לקדם את העסק שלהם, חייבים היום להשקיע באתר אינטרנט מקצועי ומושקע. לא ניתן לשרוד את התחרות הקיימת היום בשוק, ללא אתר מעוצב וידידותי למשתמש. האתר חייב להכיל תוכן אינפורמטיבי ורלוונטי לגולשים, הוא חייב להיות מעוצב בצורה שתואמת את ערכי העסק וכמובן לחזק את המיתוג של החברה. מעבר לכך, חשוב לשים לב לפרטים הטכניים, כמו למשל מהירות העלאה של האתר, רמת ההתאמה שלו לסלולר, לחזק עם שירות בניית קישורים וכדומה. כל הגורמים הנ"ל יכולים למשוך את הגולשים לאתר ולעודד אותם לשהות בו. מעבר לכך, גורמים אלו תורמים רבות לקידום האורגני של האתר, היות ובסופו של יום, גוגל דואג לקדם אתרים איכותיים ומושקעים, שמתעדכנים לעיתים תכופות ונהנים מטראפיק משמעותי לצד זמן שהייה ארוך יחסית. 

קידום אורגני או ממומן – יתרונות מול חסרונות

היום לכולם כבר ברור כי יש צורך להשקיע בקידום של האתר, על מנת להגדיל את אחוז המכירות. אך ישנה מחלוקת- האם להשקיע בקמפיינים ממומנים או לחילופין, לבצע השקעה לטווח הרחוק, בדמות קידום אורגני. חשוב להבין כי ישנם יתרונות וחסרונות לשתי השיטות, לכן חשוב להתאים את השיטה המתאימה ביותר לצרכים של העסק שלכם. 

קידום ממומן למשל, מסוגל לספק תוצאות מיידיות. קמפיין מושקע ומתוכנן היטב, מסוגל להגדיל באופן משמעותי את כמות הטראפיק באתר, תוך דקות ספורות מרגע העלייה שלו לאוויר. כמו כן, כדאי להדגיש כי קמפיין ממומן אינו מחייב השקעה מיוחדת באתר עצמו, היות וניתן לבצע קמפיין גם על אתרים חדשים. מספיק להשקיע בעיצוב מקצועי של עמוד נחיתה, על מנת לקלוט את הגולשים השונים שמגיעים מהמודעות הממומנות. כמו כן, כדאי להדגיש כי קמפיין ממומן מספק שליטה מלאה, היות וניתן להגדיר את שעות הפעילות ואת התקציב שלו.

לעומת זאת, קידום אורגני אינו מסוגל לספק תוצאות מיידיות, אך מצד שני, לעומת הקמפיין אשר מספק תוצאות רק בשעות הפעילות שלו, קידום אורגני מסוגל לספק תוצאות איכותיות 24/7. מדובר על תהליך שמתבצע באופן שוטף, ולכן הוא מוביל ליצירת נכס דיגיטלי מניב. רוב הגולשים סומכים על גוגל, ולכן יעדיפו לבחור בתוצאות אורגניות על פני מודעות ממומנות. כמו כן, כדאי לזכור כי קידום אורגני איכותי, יכול לסייע לעסק לקדם ביטויים שונים באתר, ללא שום צורך בהשקעה תמידית בקמפיינים. בנוסף לכך, כדאי לזכור כי לא כולם משתמשים בגוגל, לכן קידום אורגני יכול להיות יעיל עבור כל סוגי מנועי החיפוש.

> המדריך המלא: כך תקדמו תוכן לצעירים באינטרנט

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל