איך אוכפים את עניין זכויות היוצרים באינטרנט?

בעידן האינטרנט נראה שהכול מחולק בחינם ובחופשיות, בטח כשמדובר על מידע. זה נכון אבל חלקית. כשאתם באים לצרוך ידע, אין ספק שקיים לכם מאגר שהאנושות לא ראתה מעולם. ערמות של חומר בלתי נגמרות, משאבים שיכולים לשפר את החיים שלכם בכל היבט אם רק תיישמו אותם, אולם זה רק כשאתם בצד של הצרכן.

חברות יודעות שהדרך למשוך את הלקוחות היא על ידי מתן מידע בחינם אולם כאשר אתם יוצרים אתם נכנסים לתחום אחר, תחום זכויות יוצרים באינטרנט. מדובר בתחום די אפור יחסית, אבל הוא מעוגן היטב בחוק ואם אתם מפרים אותו, זה הסתכנות בקנס של עד 100 אלף שקלים.

אבל איך אוכפים בג'ונגל של האינטרנט את זכויות היוצרים? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

אכיפת זכויות יוצרים בעידן האינטרנט:

איך אפשר לאכוף זכויות יוצרים בעידן האינטרנט? ובכן, מבחינתכם כיוצרים מספיק לכתוב בערוץ שלכם או במקום שבו אתם מפרסמים את התוכן שכל הזכויות שמורות והמידע הינו פרטי ואין לעשות בו שום שימוש מלבד שימוש רגיל ולא לצורכי קידום או שיווק או כל צורך מסחרי.

ברגע שיש לכם את ההצהרה של זכויות היוצרים, כל מי שלדעתכם היפר את זכויות היוצרים, כמו למשל, פרסמתם פוסט אבל למחרת אתם מגלים אותו גם באתר מתחרה, פרסמתם סרטון בערוץ עם תמונת שער מגניבה ומישהו העתיק אותה לערוץ שלו, זו הפרה של זכויות יוצרים ויש לכם את כל הזכות לתבוע אותו על כך. קראו בהרחבה באתר של כץ פרזנטי!

כמובן שאם לא תדאגו לסימון של המידע שאתם יוצרים בזכויות יוצרים יהיה קשה לכם לממש תביעה על אדם שהשתמש בידע שחלקתם עם הגולשים או עם כל פריט אחר שנוצר על ידיכם.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל