קידום אתרים בחינם? אין חיה כזו!

החלום של כל איש שיווק דיגיטאלי או בעל עסק שיש לו אתר הוא שכאשר יחפשו את השירות שלו בגוגל, יעלה השם שלו בתוצאה הראשונה. אכן חלום, אבל מה עושים כדי להגשים אותו?

קיימים כיום ערוצי שיווק שונים המאפשרים קידום אתר במנוע החיפוש של גוגל, כמובן שאין צורך להשתמש בכולם. מה שכן, יש לבחור את אותו ערוץ או שניים שיניבו את אחוזי ההמרה הגבוהים ביותר והאיכותיים עבור העסק.

קידום אורגני

עיקר התנועה הנכנסת לאתרי האינטרנט מגיע ממנועי החיפוש וככל שהתוצאות תהיינה ממוקמות גבוה יותר כך היקפי התנועה יהיו משמעותיים יותר. אומנם יש אתרים שהתנועה שלהם מגיעה ממקורות כמו פרסומים ממומנים ורשתות חברתיות, אך מקור המידע העיקרי עבור מרבית הגולשים באינטרנט הוא החיפוש בעמודי התוצאה של גוגל ולכן, השקעה בקידום אורגני פירושה הימצאות במנועי החיפוש של גוגל.

קידום אורגני מתחלק לשניים – קידום פנימי, שהוא מבנה נכון של האתר והדפים המופיעים בו מה שמקל על הסריקה של מנוע החיפוש. כמובן שהתוכן המובא באתר כולל התמונות בו (ראו את מאגר תמונות SEMARKETING) צריך להיות איכותי ומקורי ויש לוודא שכל מילות המפתח הקשורות לעניין מופיעות בתוכן שנמצא באתר.

החלק השני של הקידום האורגני הוא הקידום החיצוני. הוא קשור להפצה ולחשיפה של האתר דרך אתרים חיצוניים באמצעות קישורים שיובילו לאתר המקודם. כמו כן נוכחות במדיה החברתית תתרום לחשיפה של תוכן האתר ולקידומו בגוגל.

קידום ממומן

ההבדל הגדול בין קידום אורגני לבין קידום ממומן הוא הכסף. מדובר בערוץ שמעניק חשיפה גדולה לגולשי הרשת הרבים אך לעומת זאת מדובר בערוץ שיווקי יחסית יקר.

קידום ממומן הוא בעצם רכישת ביטויי מפתח מגוגל כאשר בתמורה הוא משבץ את התוצאות במדרג גבוה ובראש הרשימה. לא מדובר בתשלום חודשי או שנתי קבוע, אלא בתשלום "פר הקלקה" ובשם המוכר יותר PPC. רק במידה שהגולש הקליק על המודעה והגיע לאתר יש לשלם לגוגל את התשלום שנקבע.

>לשימושכם מאגרי תמונות מומלצים

מקדם אתרים מקצועי

בכל בחירה של ערוץ שיווק כלשהוא כדאי מאוד לפנות למקדם אתרים מומחה שיידע להדריך ולייעץ איזה מהם מומלץ עבור האתר הספציפי ויוכל לספק תכנים איכותיים במחיר השווה לכל כיס.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל