איך נראה עתיד UI UX לקראת הטלפונים המתקפלים

מי שעוקב אחר האבולוציה של מכשירי הסלולר עם השנים, יכול לתהות על הכיוון שלה. התחלנו עם טלפונים גדולים, עברנו לאט לאט לטלפונים מאוד קטנים, אחר כך עם הופעת הסמארטפונים, חזרנו לטלפונים בגודל בינוני, עם הזמן הם גדלו עם כל מכשירי הנוט למיניהם, ניסיון לייצר מכשיר שהוא בין טלפון לטאבלט, והיום אנחנו מגיעים לנקודה חדשה באבולוציה, טלפונים מתקפלים. קראו על עיצוב UX בעולם המובייל.

למען האמת, כבר היינו בנקודה הזאת, שכן הטלפונים שייצרו בשנות התשעים, בעיקר, היו מתקפלים, כשבצד אחד יש את המסך ובצד השני יש את המקשים. הטלפונים המתקפלים החדשים אינם שונים מהותית, רק שבמקום מקשים, יש מגע מסך וכן אנחנו יכולים לראות טלפונים חכמים מתקפלים, כאשר שני הצדדים הם בעצם מסך אחד גדול. הרעיון הוא, לאפשר למשתמשים ליהנות ממסך הרבה יותר רחב, הרבה יותר גדול, מה שמאפשר להם לצפות בסרטונים, סרטים ותוכניות טלוויזיה דרך מכשיר הסלולר בכל מקום בו הם נמצאים, כמו כן, הם יכולים לשחק במשחקים שונים או לגלוש באתרי אינטרנט בצורה הרבה יותר נוחה.

כמובן, שכל זה משנה את כל חווית השימוש UI UX בטלפונים חכמים ובכלל. מן הסתם, החברות יצטרכו לבצע התאמות נדרשות, בין אם זה בתוכניות ההפעלה של המכשירים, בין אם זה בכלים ובאמצעים השונים שנמצאים על גבי המכשיר וכמובן באפליקציות ובאתרים. ההתאמה צריכה להיות כך, שהשימוש יהיה מותאם לגודל המסך ולאופי העבודה איתו.

אנחנו יכולנו לראות את זה כבר קורה, עם הכניסה של הטאבלטים לחיים שלנו. אז החלו לייצר אפליקציות מותאמות וכן אמצעים שונים שהותאמו ספציפית למסכי הטאבלט השונים. מן הסתם, ההתאמה היתה צריכה להיות כזו שניתן לראות בקלות רבה יותר את מה שהאפליקציה מעבירה, וקל יותר להשתמש בה.

זה מה שאנחנו נראה גם במקרים של טלפונים מתקפלים, שכן צריכה להיות התאמה לסגנון המסך החדש. כמו כן, כל המערכת של המכשיר, מבחינה חומרית ומבחינת תוכנה, אמורה להיות הרבה יותר מבוססת ומותאמת לגודל המכשיר חדש, כך שיהיה הרבה יותר קל ונוח להשתמש בכפתורים השונים.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל