איך התחילה מהפכת הביטקוין

ביטקוין

הביטקווין נוצר אי שם ביפן ההכל הנראה, (או שלא) על ידי סאטוֹשי נַקאמוֹטוֹ (או שלא). זהותו עדיין איננה ברורה לחלוטין. המייסד, לא שיתף מידע כלשהו על עצמו בצורה חד משמעית, אשר אינה משתמעת לשתי פנים. מקור השם המפורסם של המייסד, " סאטוֹשי נַקאמוֹטוֹ" יכול להיות יפני, או שם בדוי כלשהו של אדם מסויים או של קבוצת מתכנתים יפנים או לא יפנים. מה שבטוח הוא שהמטבע המבוזר הדיגיטלי והחדשני שהגיע הרחק הרחק מעבר לימים ולאוקיינוסים. גם לאמריקה, וכן, גם אלינו לישראל ולעוד מעוזות חדשים.

מתי הכל התחיל?

בינואר 2009  ביפן, ככל הנראה נוצר המטבע על ידי תהליך של "כרייה" על ידי "Satoshi Nakamoto". הביטקווין –  -Bitcoin שיוצר אז נשמר ב" ארנק דיגיטלי" לאחר תהליך כרייה של ביטקוין.

איך אפשר לשמור את הביטקויין והיכן?

את הארנק יש אפשרות לשמור בשתי אופציות עיקריות:

  • על המחשב האישי באופן מקומי
  • על גבי שרת מרוחק כמו דרופבוקס למשל

משמעות יצירת המטבע הדיגיטלי – Bitcoin

המרכזיות והעיקריות של עולם המחשבים והדיגיטל בימינו אנו מתבטאים גם על ידי הופעת מטבע דיגיטלי זה. העולם הדיגיטלי הוא העולם שבו מתקיים המטבע הייחודי הזה, לא ניתן לחוש אותו או לראות אותו בעולם הפיזי, כמו שאנחנו יכולים להחזיק שקלים, או דולרים בצורת מטבעות או בצורת שטרות כאלה או אחרים. יש גם שינויים בצורות ההנפקה של המטבע החדשני- אין גוף אחד אשר אמון על הנפקתו של המטבע הדיגיטלי, כמו בנק ישראל אשר אחראי על הנפקת המטבע הישראלי שקל.

הבלוקצ'יין- הפלטפורמה בלעדיה המטבע לא היה יכול להתקיים

על פי אתר ביטס אוף גולד, הבלוקצ'יין, או בתרגום שמו באנגלית "שרשרת בלוקים" מהווה אופציה טכנולוגית חדשנית במיוחד אשר מאפשרת את ההצפנה בטיחותית אמיתית להפצתו של  המטבע החדשני – ביטקווין ברחבי העולם בצורה שמניחה את הדעת.  ה- Blockchain    מאפשרת את המשכיות הפעילות העסקית ואת הפעילות של המטבע הדיגיטלי ללא גורם על אחד אשר מנהל אותו. קוד פתוח ושיתוף P2P-  -עמית לעמית – Peer to Peer- מתייחסים ליישומים מבוזרים שבלעדיהם המטבע החדשני והמבוזר לא היה יכול להתקיים. כך שלכל אחד מידה זהה של השפעה ושליטה על המטבע הדיגיטלי.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל