כל היתרונות בפנקסי צ׳קים מעוצבים וממותגים

פנקס הצ'קים שזכה עד לפני שנים לא רבות למקום של כבוד בארנקו או בתיקו של כל אזרח, פינה את מקומו לטובת כרטיסי האשראי. כיום יש לכל אד כרטיס או אפילו יותר מכרטיס אחד אשר מאפשר לו בהינף יד להעביר תשלומים בכל סדר גודל כמעט. הקלות הרבה של השימוש בכרטיסים הללו הותיר את הצ'קים מיותמים ואף מבוישים קמעה… אך למרות זאת יש עדיין רבים אשר עושים שימוש דווקא בצ'קים והם אף מייקרים ומכבדים את הצ'קים הלו על ידי שהם הופכים אותם לממותגים, ראו בלינק /single-post/2019/01/02/יתרונות-של-צקים-ממותגים/https://www.offset-color.com.

מי צריך צ'ק ממותג ומעוצב?

למעשה משמשים כיום הצ'קים המעוצבים, בעיקר את בתי העסק הגדולים, את החברות, את החנויות או את המשרדים. הם משלמים באמצעות הצ'קים הללו לספקים, לעובדים או ללקוחות. הצ'קים של כל אותם המקומות לא יכולים להיראות כמו כל צ'ק בנקאי רגיל. הם זקוקים למיתוג משלהם, לעיצוב ייחודי ולהדפסה מוקפדת ומרשימה.

אז נכון שמהבחינה חוקית אין בכך כל חובה או צורך. אחרי הכול, צ'ק הוא צ'ק והוא שווה את ערכו הרשום עליו גם אם הוא לא ממש מעוצב מהבחינה הגרפית מעבר לעיצוב הבסיס שהבנק עיצב.

אך בכל זאת, צ'ק מעוצב הוא הרבה יותר מרשים וגם הרבה יותר ייחודי, ראו דוגמא.

מי יעצב וימתג את הצ'ק?

אז הבנו עד כמה חשוב להשקיע בצ'ק של העסק. כאן חשוב לבדוק לפני שפונים אל בית דפוס או אל גרפיקאי על מנת שהוא יעצב את הצ'ק.

לפני הכול חובה לבדוק כי מדובר בבית דפוס אשר מכיר את המלאכה והא מציע את השירות מתוך היכרות עם כל התחום מהבחינה החוקית. זה אומר שהוא מכיר את הכללים של הבנקים לגבי הכנה נכונה של הצ'ק, זה גם אומר שיש לאותו בית דפוס א הקשרים עם הבנקים המדוברים ואלו יכבדו את הצ'קים אשר אותם הן מכינים.

חשוב לעצב את הצ'ק בהתאם לרוח ש בית העסק שזה אומר התחשבות בצבעים של בית העסק, שימוש בלוגו של בית העסק, הכנה נכונה של הצ'ק מבחינת הנראות שלו שזה  אומר גודל נכון והגיוני של הלוגו בצבעים המתאימים עם הולוגרמה מתאימה וכן הלאה.

שירי מלכה

שירי מלכה

שירי היא מעצבת גרפית ומקדמת אתרים עם ידע עצום בתוכנות הפוטושופ אילוסטורייטור אוהבת לצבור ידע ולחקור את עולם הדיגיטל